Rekor araba teslimatları tarafından yönlendirilen Tesla kâr artışı

Kilavuz Bilgi Temmuz 27, 2021 123 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Tesla, yarı iletken çip kıtlığına ve limanlardaki üretimi engelleyen tıkanıklığa rağmen artan kar bildirdi.

Satışlar, bir yıl önce ABD fabrikasının kapatıldığı 6 milyar dolardan Haziran ayının sonuna kadarki üç ayda 12 milyar dolara (8.6 milyar sterlin) yükseldi.

Elektrikli otomobil üreticisi, aynı dönemde müşterilere rekor 200.000 otomobil teslim ettiğini söyledi.

Daha yeşil arabalar için halk desteğinin her zamankinden daha fazla olduğunu ekledi.

Milyarder girişimci Elon Musk tarafından yönetilen şirket, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, güçlü satışların arkasından okârlarının arttığını bildirdi.

Yılın ikinci üç ayındaki kar, geçen yıl 104 milyon dolardan 1,1 milyar dolara yükseldi ve daha ucuz version three sedan ve version Y satışlarıyla desteklendi.

Pazartesi günü yatırımcılara yönelik bir güncellemede Tesla şunları söyledi: “Elektrikli araçlar için kamuoyu ve destek, daha önce hiç görülmemiş bir dönüm noktasında görünüyor.

“Elektrikli araçları mümkün olduğunca çok insan için erişilebilir okayılmak için maliyetleri düşürmek ve üretim hızımızı artırmak için çadequate çalışmaya devam ediyoruz.”

Tesla, yılın geri kalanında ne kadar hızlı otomobil üretebileceğinin, “rekor seviyelerde” talep ile araçlarının temel parçalarının tedarikine bağlı olacağını da sözlerine ekledi.

çip sıokayıntısı
Pazartesi günü finansal analistlerle yaptığı telefon görüşmesinde Musk, “Bu noktada herkesin hemfikir olduğunu düşünüyorum, elektrikli araçlar ilerlemenin tek yolu” dedi.

Bay Musk, görüşme sırasında küresel çip sıokayıntısının “oldukça ciddi olduğunu” ve üretimin “tedarik zincirinin bu en yavaş okısmına” bağlı olacağını söyledi.

Ayrıca, eksiklikleri gidermek için tedarikçilerle gece geç saatlerde yapılan aramaları da anlattı.

Sonuç olarak, şirket sonuçlarında, özellikle Avrupa genelinde Tesla otomobilleri için artan bekleme süreleri olduğunu söyledi.

Mümkün olan en okısa sürede yeni Berlin “gigafabrikasında” üretime başlamaya çalışacak. Şirket, “dünyanın en gelişmiş yüksek hacimli elektrikli araç üretim tesisi” olarak faturalandırmasına rağmen, gecikmelerden rahatsız oldu.

Bu arada, California merkezindeki otomobillerinin üretimini hızlandıracak.

Bay Musk’ın da bu yılın başlarında Luton’u ziyaret ettiği bildirildi ve bu, İngiltere’de bir Tesla fabrikasını düşünebileceği söylentilerini ateşledi.

Etiket:

Kilavuz Bilgi

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 68 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.