TikTok, 2020’nin en çok indirilen uygulaması olarak seçildi!

Kilavuz Bilgi Ağustos 10, 2021 77 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Dijital analitik şirketi App Annie’ye göre, Tiktok 2020’de dünyanın en çok indirilen uygulamasıydı ve Facebook Messenger’dan en üst sırada yer aldı.

Çin video paylaşım platformu, Facebook’a ait olmayan ve dünyanın en iyi beş indirmesini yapan tek uygulamadır.

Kendi ülkesinde, tiktok’un sahibi ByteDance, Çince video uygulaması Douyin ile de en üst sırada yer alıyor.

Tiktok’un devam eden popülaritesi, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Amerika’da yasaklamaya çalışmasından sonra bile ortaya çıktı.

Anketin 2018’de başlamasından bu yana Facebook’a ait uygulamalar en üst sırada yer aldı ve şirket hala grafiğe hakim oldu.

Facebook’un amiral gemisi uygulaması Facebook’un yanı sıra whatsapp, İnstagram ve Facebook Messenger’ın bir görünüm kazanmasıyla Mark Zuckerberg’in sosyal medya devi ilk beşin geri kalanını oluşturdu.

Geçen yıl, o zamanki Başkan Donald Trump, ABD’deki tiktok uygulamasının yeni indirilmesini yasaklamak için bir kararname yayınladı.

Trump yönetimi, Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişimi olduğu için Tiktok’un ulusal bir güvenlik riski oluşturduğunu iddia etti. Şirket bu suçlamaları defalarca reddetti.

Ana şirket Bytedance’in ABD işinin bir kısmını ABD teknoloji devi Oracle ve perakendeci Walmart’a satmasına neden olacak sorunu çözmek için potansiyel bir anlaşma, Bay trump’tan geçici yeşil ışık aldı, ancak Çin hükümeti tarafından hiçbir zaman onaylanmadı.

Bu yılın Ocak ayında ABD Başkanı olduğundan beri Joe Biden, Bay Trump’ın yürütme emrini geri çekti.

ABD’deki bu zorluğu görmenin yanı sıra, şirket kullanıcıları çekmek için yeni yollar araştırıyor.

Geçen hafta, Facebook ve İnstagram’daki işlevlere benzer yeni bir ufuk klipleri özelliğini denediği ortaya çıktı.

Tiktok hikayeleri, kullanıcıların silinmeden önce 24 saat boyunca takip ettikleri hesaplar tarafından yayınlanan içeriği görmelerini sağlayacaktır.

Bu, Whatsapp’ın kullanıcıların görüldükten sonra kaybolan fotoğrafları veya videoları yayınlamaları için bir özellik yayınlamasından sonra geldi.

Etiket:

Kilavuz Bilgi

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 68 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.