Trabzonspor’da Abdullah Avcı rövanştan umutlu! “Kazanmak için…”

Kilavuz Bilgi Ağustos 20, 2021 68 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off çeşidi birinci maçında alanında İtalya temsilcisi Roma’ya 2-1 yenilen Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Bu oyunun karşısında kaybettik diye sahiden üzgünüm ancak önümüzdeki gayelere gidebilmek için çok kıymetli bildirilerin olduğu bir Trabzonspor vardı.” dedi.

Avcı, Medical Park Stadı’nın akabinde düzenlenen basın toplantısında, 23. dakikaya kadar oyununun istikrarlı geçtiğini, hatta biraz da ellerinde olduğunu belirtti.

İki grubun da birbirlerine oyun kurarken ve karşılarken de benzeri oynadığını söz eden Avcı, “Tabii ki suratı, kalitesi farklı. 22’den sonra oyunu Roma’ya verdik. Konum vermedik. Erken top kayıpları, seti oynamadan çabuk final paslarıyla yahut tekrar geriye döndüğünde rakibi daha üzerine getirirsin. Dünyanın en uygun savunma yaptıran hocasına karşı merkezi de bilhassa kapatarak, kenarlara yönlendirerek orada baskı yapmak istediler.” biçiminde konuştu.

“KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ DENEYECEĞİZ”

Avcı, kendilerinin de diğer planla karşılık vermeye çalıştığını kaydederek, şöyle devam etti:

“İkinci yarı oyun büsbütün bizim elimizdeydi. Rakip, büsbütün geçiş kadrosu. Merkezi kapalı yapıp, bazen seni geri döndüren, bazen kenara yönlendiren lakin merkezi boşaltmayan bir Şampiyonlar Ligi kadrosu. Bir geçişten, bir de duran toptan gol yedik. Konum zenginliğimiz daha fazla. Oyunu 1-1’den sonra koparabilirdik. Fırsat ellimizdeyken kaybettik diye üzülüyorum. Lakin oyun manasında cebimize koyduğumuz çok değerli bildiriler var. Âlâ bir teknik yöneticileri var. Oyunun genel manada olumlu bildirileri çok fazla. Bu oyunun karşısında kaybettik diye nitekim üzgünüm lakin önümüzdeki amaçlara gidebilmek için çok değerli bildirilerin olduğu bir Trabzonspor vardı.”

Taraftarın da oyundan keyifli olduğunu tabir eden Avcı, “Mağlup olmayı olağan ki biz de istemiyoruz fakat oyun bizi çok heyecanlandırıyor ve ileriye gerçek iletiler veriyor. Onları tebrik ediyorum, muvaffakiyetler diliyorum. Sivasspor maçından sonra bir strateji belirleyeceğiz. O gün geldiğinde Roma da kazanmak için ne yapabiliriz ona bakacağız. Biz de kazanmak için her şeyi deneyeceğiz.” diye konuştu.

Çabucak üye ol, birinci 100 TL’lik kuponuna 100 TL hediye! Yeni üyelere özel…

Kaynak: Hürriyet

Kilavuz Bilgi

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 68 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.