Cins değil maç gitti

Kilavuz Bilgi Ağustos 21, 2021 70 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Banu YELKOVAN – Ligin birinci haftasının en sükseli kadrosuydu Trabzonspor. Yeni Malatya karşısında 3 puanı hanesine yazarken futboluyla, oyuncularıyla ve aldığı skorla göz kamaştırmıştı. Daha transfer periyodunda geçen dönemin eksiklerini hakikat analiz ettiğini ve eksik yerlere nokta atış oyuncular aldığını biliyor, lakin bu sükseli isimlerin alanda nasıl performans vereceğini kestiremiyorduk.

Abdullah Avcı’nın ekibi, yalnızca skorla değil, oynadığı futbolla da tüm soru işaretlerini dağıttı ve bu oyunu dönemin geneline yaydığı taktirde herkesin endişeli düşü olacağını ilan etti. Tekrar de yenen o bir gol, defansın alternatifsizliği, bordo mavililerin asıl imtihanının Roma maçı olacağını işaret ediyordu.

Oyunuyla Roma’daki parlak günlerini hatırlatan Gervinho’nun, eski ekibi Roma’ya karşı nasıl oynayacağı, orta alandan gelerek fark yaratan oyuncuların bu maçta da skora katkı yapıp yapmayacağı, defans yeniden açık verirse İtalyan takımının bunları nasıl değerlendirip değerlendirmeyeceği merak konusuydu.

TOTTENHAM’DAKİ ÜZEREYDİ

Farklı Türk gruplarıyla oynaya oynaya ülkemizi gezen Mourinho’nun ekibi Roma, Avrupa’da Türk ekiplerine karşı oynadığı son üç maçta gol bile yememişti. Trabzonspor ise İtalyan kadrolarıyla oynadığı son beş Avrupa maçında gol atamamıştı. Bu moral bozucu istatistiklere karşın, oyunun bilhassa birinci kısmında rakibe neredeyse top göstermedi Trabzon.

Birinci yarıda bir orta topla oynama istatistiği yüzde 80’e kadar çıktı. Mourinho tıpkı Tottenham’daki üzere, topu büsbütün rakibe bırakmış, gol arayışını, genç kadrosunun suratına ve sürpriz ataklarına bırakmıştı. Birinci yarı iki taraf da skoru değiştiremedi.

UĞURCAN Tekrar ŞANSSIZDI

Roma, ikinci yarının daha başlarında Pellegrini’nin vuruşunda birinci golü buldu. Yalnızca 9 dakika sonra, 64. dakikada Cornelius skoru eşitledi. Mourinho’nun sevimsiz taktik anlayışı yüzünden tüm eforuna karşın istediği oyunu alana tam olarak yansıtamadı Trabzon ve maçın skorunu belirleyen gol 81. dakikada direkten dönen baş vuruşunu Shomurodov tamamladığında geldi. Uğurcan tekrar şanssızdı. Trabzon yalnızca maçı kaybetti, çeşidi geçme umudunu ikinci maça taşıdı.

Çabucak üye ol, birinci 100 TL’lik kuponuna 100 TL hediye! Yeni üyelere özel…

Kaynak: Hürriyet

Kilavuz Bilgi

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 68 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.