İstek Çalımbay: Gayret ve oyunumuzun karşılığı yenilgi olmamalıydı

Kilavuz Bilgi Ağustos 21, 2021 71 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Çeşidi birinci maçında 2-1 yenildikleri Kopenhag maçının akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Çalımbay maçı kaybetmeyi hak etmediklerini belirterek, “Çekişmeli, mücadeleci bir maç oldu. Üzüldüğüm, meyyit ve yan toplardan rakip ismine en çok çekindiğimiz husus oydu. Maalesef konuştuğumuz ve dikkat etmemiz gereken şeylerden goller yedik. İkinci golü yemememiz gerekiyordu. Baskıyı da kurduk, durumlara da girdik lakin son pasları düzgün değerlendiremedik. Maçın başından sonuna kadar bütün arkadaşlarımız çok güzel çaba ettiler. Oyundan hiç kopmadılar. Bunun karşılığı yenilgi olmamalıydı. Bilhassa son 15 dakikada onlar da defans değiştirip kapandılar. Girdiğimiz durumlarda penaltı var mı bilemiyoruz. Varsa da hakemlere bir şey diyemeyiz fakat yazık oldu. Gayretin sonucu bu türlü olmamalıydı. Bu maçın birinci yarısıydı. İkinci maça da gideceğiz. Oraya galibiyet için gideceğiz” diye konuştu.

Peş peşe Trabzon ve Kopenhag ile değerli maçlar oynayacaklarını tabir eden Çalımbay, maçlara en güzel biçimde hazırlanarak uygun sonuçlar almak için uğraş göstereceklerini lisana getirdi.

JESS THROUP: SİVASSPOR GÜÇLÜ BİR EKİP

Kopenhag Teknik Yöneticisi Jess Thorup ise sonuçtan mutlu olduklarını belirterek, “Öncelikle maç beklediğimiz üzere oldu. Sivasspor güçlü bir grup. Beklediğimiz üzere bir ekipti. Çok güçlü oynadılar. Bilhassa kanat oyuncuları çok güçlüydü. Ceza alanına uzun toplarla yaklaşmaya çalıştıklarını biliyorduk. Bunu güzel savuşturduğumuzu düşünüyorum. Topu ayağımıza aldığımızda da âlâ konumlar bulduk ve bunları değerlendirdik” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Hürriyet

Etiket:

Kilavuz Bilgi

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 68 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.